Biuro rachunkowe czy księgowa? Wybierz mądrze!

biuro rachunkowe wola

Mikroprzedsiębiorstwa powstają jak grzyby po deszczu. Wiele osób, które założyły własną działalność gospodarczą, stają przed dylematem – biuro rachunkowe czy własna księgowość? Zarówno jedno, jak i drugi w rozwiązanie ma swoje wady i zalety. Warto jednak rozważyć oba, aby wybrać optymalną opcję dla swojej firmy. Sprawdź, komu zaufać.

Księgowa w twojej firmie

Na własną księgową zazwyczaj decydują się większe przedsiębiorstwa. Jest to bowiem wybór kosztowny. Oprócz standardowych opłat za utrzymanie pracownika, musimy jeszcze ponieść koszty specjalistycznego oprogramowania, a dodatkowo udostępnić miejsce w biurze. Większość właścicieli firm, decydując się na tego typu rozwiązanie, motywuje je potrzebą posiadania pracownika na miejscu tak, aby możliwie ułatwić przepływ informacji oraz mieć bieżący dostęp do dokumentów.

W dobie internetu powyższy argument nie do wszystkich przemawia. Dzięki nowoczesnym technologiom możemy bowiem utrzymywać stały kontakt z księgową bez konieczności zatrudniania jej na etat w firmie. Dostęp do dokumentów i przepływ informacji przestały być barierą nie do pokonania.

Konflikty i choroby

Księgowa czy księgowy w firmie to duża odpowiedzialność. Często w momencie, kiedy główny księgowy zmuszony jest pozostać w domu na zwolnieniu lekarskim, praca całej firmy  jest zatrzymana. Nie mamy bowiem osoby, która mogłaby przejąć obowiązki specjalisty. To generuje straty nie tylko finansowe, ale też wizerunkowe.

Innym problemem, który może pojawić się w firmie to konflikt na linii przełożony-pracownik. Żadne kłótnie nie są w pracy mile widziane, a już zwłaszcza te z księgowością. Zbuntowany księgowy może bowiem generować wiele problemów.

Współpraca z biurem rachunkowym

Biuro rachunkowe to dobra opcja dla osób, rozpoczynających swoją działalność gospodarczą. Koszty współpracy są bowiem znacznie niższe niż w przypadku zatrudnienia samodzielnej księgowej. Nie musimy bowiem martwić się o oprogramowanie czy dodatkowy pokój w biurze.

Inną zaletą współpracy z biurem rachunkowym jest komunikacja. Dzięki nowoczesnym technologiom możemy w kilka minut uzyskać dostęp do niezbędnych dokumentów. Stale też możemy wymieniać się informacjami za pośrednictwem telefonów, komunikatorów internetowych lub mailowo.

W przypadku współpracy z biurem rachunkowym nie musimy martwić się o  ewentualne zwolnienia lekarskie naszych specjalistów. Jeśli bowiem księgowa, z którą do tej pory współpracowaliśmy, będzie musiała pozostać w domu, jej obowiązki przejmie inny ekspert, z którym wciąż będziemy mogli pozostać w stałym kontakcie.

Najlepsze biuro rachunkowe w Warszawie

Warszawa to miasto, gdzie mamy do wyboru mnóstwo biur rachunkowych, różniących się nie tylko zakresem zasług, ale też cenami. Przesadnie niskie koszty usług powinny wzbudzić naszą czujność. Wybór biura rachunkowego może nastręczać wielu trudności. Wybierając się na pierwsze spotkanie w biurze rachunkowym pamiętaj, by poprosić o dostęp do:

  • zaświadczenia REGON
  • świadectwa uprawnień,
  • potwierdzenia nadania numeru NIP,
  • dokumentu, poświadczającego ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej.

Dzięki tym dokumentom zyskasz pewność, że biuro rachunkowe, do którego trafiłeś jest uczciwe. Szukając placówek w Warszawie, warto zwrócić uwagę na biuro rachunkowe Wola – Agencja R&R. Szeroki zakres usług, stosunkowo niskie ceny oraz długoletnie doświadczenie sprawiają, że to biuro rachunkowe staje się niezwykle atrakcyjne dla potencjalnych klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *