Efektywnie wykorzystany urlop? Kursy językowy za granicą!

kursy językowe za granicą

Urlop to czas, w którym chcemy odpocząć, oderwać się od pracy. Często jednak zdarza się tak, że słodkie lenistwo męczy nas bardziej niż codzienne obowiązki. Warto zatem poświęcić wolny czas na połączenie przyjemnego z pożytecznym. Jeśli więc planujesz urlop, zapoznaj się z ofertami kursów językowych za granicą. Dzięki takiemu wyjazdowi nie tylko rozwiniesz swoje umiejętności komunikacyjne, lecz także poznasz nowe zakątki świata. Poznaj zalety kursów językowych za granicą.

Kursy językowe za granicą dla dorosłych

Kursy językowe za granicą to oferta skierowana do osób w każdym wieku. Już uczniowie szkoły podstawowej mogą wybrać się na tego typu wyjazd. Wiele biur podróży oferuje także kursy językowe za granicą dla osób dorosłych. Mogą one trwać od tygodnia do miesiąca, w zależności od wybranej przez nas opcji. Kurs językowy to zagraniczny wyjazd do kraju docelowego. I tak możemy nauczyć się francuskiego we Francji, niemieckiego w Niemczech, włoskiego we Włoszech, a angielskiego w Wielkiej Brytanii, USA, na Malcie lub w Australii. Wszystko zależy od naszych chęci, wolnego czasu oraz budżetu.

Kursy językowe za granicą to przede wszystkim intensywna nauka. Podczas ich trwania codziennie odbywają się lekcje, prowadzone przed doświadczonych native speakerów w międzynarodowych grupach. Dzięki temu nie tylko osłuchamy się z językiem, lecz także jesteśmy zmuszeni do porozumiewania się nim nie tylko z nauczycielem, lecz także z innymi uczestnikami kursu.

W zależności od wybranej przez nas opcji możemy także uczestniczyć w wycieczkach krajoznawczych. Ich trasa oraz częstotliwość uzależniona jest od oferty poszczególnych biur podróży. Wycieczki oraz obcowanie z osobami z danego kraju sprawiają, że kulturę nie tylko teoretycznie, ale możemy też w niej uczestniczyć. Nauka języka obcego połączona ze zwiedzaniem innego państwa to idealny sposób na spędzenie urlopu.

Kursy językowe za granicą – cena

Ceny kursów językowych znacznie się od siebie różnią. Wpływają na nie różne czynniki, np. kraj docelowy, długość kursu językowego, zakwaterowanie, transfery do poszczególnych krajów, ewentualne wizy. Nie wszystkie wydatki uwzględnione są w cenach, podawanych przez biura podróży, dlatego musisz dokładnie dopytać o to, co zostało wliczone w koszty.

Cena tygodniowego kursu językowego w Cambridge może wahać się w granicach 800 GBP, jednak należy do niej doliczyć koszty biletów samolotowych oraz opłatę manipulacyjną dla biura podróży. Każdy kolejny tydzień kursy jest tańszy, dlatego warto zdecydować się na dłuższy wyjazd.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *