Przedszkole na Białołęce – na co zwrócić uwagę przy wyborze placówki?

przedszkole białołęka

Białołęka to dzielnica Warszawy, przez wielu nazywana sypialnią Stolicy. Jak dotąd większość zamieszkujących tam osób przybywała tu jedynie do pracy, by w weekend wrócić w rodzinne strony. Niskie ceny mieszkań kusiły nie tylko studentów, ale też osoby, przybywające do Warszawy „na chwilę”.

Obecnie sytuacja przedstawia się nieco inaczej. Most Marii Curie – Skłodowskiej, tramwaje i budująca się galeria handlowa w połączeniu ze spokojem i wolnym rytmem Białołęki sprawiają, że miejsce to przyciąga coraz więcej rodowitych warszawiaków, a także skłania obecnych mieszkańców do pozostania tam na dłużej. Kiedy już osiedlimy się na Białołęce, a na świat przyjdą dzieciaki, warto zastanowić się, jakie przedszkole na Tarchominie wybrać. Zobacz, na co zwrócić szczególną uwagę!

Przedszkole na Białołęce – publiczne czy nie?

Zarówno pierwsze, jak i drugie rozwiązanie ma swoje wady i zalety. Publiczne przedszkole to bardziej ekonomiczna opcja dla rodziców, którzy cenią sobie darmową edukację. Podobnie jak inne placówki, publiczne przedszkola na Białołęce oferują pełne wyżywienie i zestaw dodatkowych zajęć, jak język angielski, rytmika, religia czy gimnastyka korekcyjna. Z publicznym przedszkolem jest jednak jeden problem – bardzo trudno zdobyć w nim miejsce, dlatego wielu rodziców decyduje się na wybór niepublicznego przedszkola na Białołęce.

Niepubliczne przedszkole często oferuje wiele różnorodnych zajęć dodatkowych w ramach czesnego, jak również szeroki wachlarz tych płatnych. Zanim wyślemy swoje dziecko do wybranej placówki, warto przeanalizować ofertę edukacyjną, poznać plan grup zajęciowych czy przestudiować serwowany w przedszkolu jadłospis. – W takich przypadkach niezwykle pomocna jest dobrze prowadzona strona internetowa przedszkola, gdzie umieszczane są niezbędne informacje dla rodziców – mówi ekspert z Niepublicznego Przedszkola Misio na Tarchominie. – Rodzice często szukają wiadomości w internecie, stamtąd też czerpią informacje na temat przedszkoli – dodaje.

A może przedszkole w Legionowie?

Niepubliczne przedszkola rosną jak grzyby po deszczu. Nie sposób jednak wybrać pierwsze, zlokalizowane najbliżej, bez względu na ofertę edukacyjną, bowiem to właśnie od tej placówki może zależeć przyszłość naszego dziecka. Warto zatem poświęcić czas i znaleźć przedszkole idealne. ¬Miejsce zamieszkania nie powinno być kluczowym wyznacznikiem naszego wyboru.

Niepubliczne przedszkole to dobry sposób, by posłać swoje dziecko do innej placówki niż tej, zlokalizowanej tuż obok domu. Dzieci z Legionowa czy Jabłonny również mogą uczęszczać do przedszkola na Białołęce. – Dwie placówki przedszkola na Tarchominie pozwalają nam na przyjęcie chętnych maluchów z Legionowa i Jabłonny – twierdzi specjalista z Przedszkola Misio. Takie rozwiązanie jest idealne dla rodziców, którzy dojeżdżają do pracy – po drodze mogą zostawić swoją pociechę pod czujnym okiem cioci z przedszkola na Białołęce.

Budynek przedszkola

Budynek, w którym mieści się wybrana przez nas placówka to bardzo istotny element, który może wpłynąć na nasz wybór. Wysokie schody, stara instalacja grzewcza czy widoczne oznaki niechlujnego sprzątania powinny zaświecić czerwoną lampkę w naszej głowie. Zanim poślemy nasze dziecko do jakiegokolwiek przedszkola na Białołęce, warto dopytać o wilgotność sal czy system ogrzewania. Większość przedszkoli mieści się w budynkach, które wyglądają nowocześnie, jednak nie zawsze są to świeże mury. Pod piękną fasadą może kryć się pleśń, kurz i tym podobne specyfiki, powodujące alergię u dzieci. Dokładnie sprawdź wybraną placówkę, zanim poślesz tam swoje dziecko.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *