Moskitiery Warszawa – czy warto demontować moskitiery na zimę?

moskitiery warszawa

Moskitiery doceniło już tysiące Polaków. Te drobne siateczki w oknach czy drzwiach chronią nas przed insektami wiosną, latem i wczesną jesienią. Dodatkowo ograniczają przedostawanie się kurzu do wnętrz. Kiedy tylko na niebie pojawią się pierwsze promienie wiosennego słońca, wiele osób decyduje się na założenie moskitier. Zobacz, jak wybrać moskitiery Warszawa i jak je pielęgnować.

Moskitiery Warszawa: moskitiery ramkowe

Moskitiery ramkowe do drobne siateczki, umieszczone na specjalnych ramkach. Są idealnie dopasowane do rozmiarów twoich okien. Oprócz koloru siatki możemy dobrać idealny odcień ramki do ramy okiennej, a także wskazać preferowany rozmiar blaszek. Tak spersonalizowane moskitiery to gwarancja nieprzepuszczalności owadów oraz długotrwałego użytkowania.

Moskitiery ramkowe przeznaczone są głównie do okien. Zarówno ich montaż, jak i demontaż są bardzo proste, jednak moskitiery Warszawa nie mają możliwości przesuwania. Jeśli więc chcemy, aby także nasze  drzwi były odpowiednio zabezpieczone, zainwestujmy w moskitiery drzwiowe.

Moskitiery Warszawa: moskitiery drzwiowe

Moskitiery drzwiowe to świetne rozwiązanie dla osób, posiadających tarasy, duże balkony lub ogród wokół domu. Dzięki idealnemu dopasowaniu dobrze ochronią wnętrza przed insektami i kurzem. Moskitiery Warszawa są elastyczne i można je bez problemu zamykać oraz otwierać. W ofercie producentów moskitier drzwiowych znajdziemy kolory profili, dzięki czemu możemy idealnie dopasować naszą moskitierę do ram i futryn. Moskitiery drzwiowe dobrze sprawdzają się na przykład wówczas, gdy chcemy zostawić otwarte drzwi przez dłuższy czas.

Czy warto demontować moskitiery na zimę?

Zima to czas, kiedy insekty przestają być groźne, dlatego wiele osób zastanawia się nad demontażem moskitier. W rzeczywistości nie jest to konieczne, choć może pozytywnie wpłynąć na ich żywotność. Późna jesień lub zima to dobry czas na zdjęcie moskitier oraz dokładne oczyszczenie siatek i ramek. Dzięki temu nasze moskitiery będą wyglądały świeżo, kiedy ponownie zdecydujemy się je założyć. Regularne oczyszczanie i konserwacja sprawią, że będziemy mogli cieszyć się moskitierami na dłużej. Pamiętajmy jednak o przechowywaniu ich w miejscach niedostępnych dla dzieci i zwierząt domowych. Czasem zadrapanie siatki przez kota może sprawić, że stanie się ona bezużyteczna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *