Odśnieżanie dachów mazowieckie – przygotuj się do zimy

odśnieżanie dachów mazowieckie

Grudzień to czas, kiedy pogoda często płata nam figle. Raz świeci piękne słońce, a chwilę później sypie gęsty śnieg. To właśnie pokrywa śnieżna często sprawia nam sporo problemów. Odśnieżanie dachów to niezwykle istotna kwestia, o której często zapominamy. Tymczasem zaniedbania tej kwestii mogą prowadzić do poważnych konsekwencji. Poznaj odśnieżanie dachów mazowieckie.

Odśnieżanie dachów to obowiązek!

Każdy budynek ma określoną wytrzymałość, którą przewiduje się już na etapie projektowania. Po przekroczeniu tej granicy konstrukcja grozi zawaleniem. Śnieg, gromadzący się na dachach domów, biur czy sklepów jest zatem ogromnym zagrożeniem dla zdrowia i życia. Historia zna przypadki, kiedy to przez niedopatrzenie setki osób znalazło się w śmiertelnym niebezpieczeństwie.

Odśnieżanie dachów jest zatem obowiązkiem zarządców budynków lub właścicieli. Niedopełnienie tych czynności może skutkować poważnymi karami – mandatami, grzywnami, a nawet ograniczeniem wolności w ekstremalnych przypadkach. Chcąc uniknąć nieprzyjemności, warto zawczasu zadbać o odśnieżanie dachów mazowieckie.

Zalegająca pokrywa śnieżna waży naprawdę dużo. Świeży puch zazwyczaj nie stanowi zagrożenia, jednak kilkudniowa marznąca pokrywa może ważyć nawet kilka ton! Z tego właśnie powodu warto jak najszybciej pomyśleć o usunięciu śniegu, nawisów, a także sopli, które mogą być niebezpieczne dla przechodniów.

Odśnieżanie dachów – komu zlecić?

Odśnieżania dachu możemy podjąć się samemu, jednak jest to zajęcie czasochłonne, trudne i bardzo niebezpieczne. O ile płaski dach domu nie stanowi większego problemu, o tyle oblodzone, pochyłe konstrukcje mogą być wręcz śmiercionośne. W takich przypadkach warto zatrudnić profesjonalistów.

Specjaliści od odśnieżania dachów zadbają o bezpieczeństwo nie tylko swoje, ale też przechodniów oraz okolicznych budynków czy zaparkowanych samochodów. Wiele firm oferuje nie tylko usunięcie śniegu i nawisów śnieżnych, lecz także skucie lodowej pokrywy czy zlikwidowanie sopli. Ponadto część przedsiębiorstw zajmuje się również wywozem usuniętego śniegu.

Odśnieżanie dachów to niezwykle istotna kwestia, od której może zależeć życie bardzo wielu osób. Nie warto zatem czekać, aż pokrywa śnieżna osiągnie krytyczną masę i jak najszybciej pozbyć się śniegu z naszego dachu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *