Przedszkole językowe – czy warto posłać dziecko do międzynarodowej placówki?

przedszkole językowe warszawa

Przedszkola językowe stają się coraz popularniejsze nie tylko ze względu na chęć nauki języków obcych, ale też z powodu większej liczby emigrantów z zagranicy. Do takiej placówki uczęszczają bowiem zarówno dzieci polskie, jak również te z rodzin mieszanych lub mających oboje rodziców innej narodowości. Dzięki temu przedszkola językowe stały się ciekawą platformą nie tylko do nauki angielskiego, francuskiego, niemieckiego czy włoskiego, lecz także do zawierania międzynarodowych znajomości i poznawania innych kultur. Sprawdź zalety przedszkola językowego.

Zasady nauki w przedszkolu językowym

Przedszkole językowe, podobnie jak każde inne, dba przede wszystkim o to, aby realizować podstawę programową. W czasie zajęć  polskiemu nauczycielowi bardzo często towarzyszy native speaker lub polski lektor, który porozumiewa się z dziećmi wyłącznie w języku obcym. Dzięki temu przedszkolaki równocześnie poznają dane określenia w dwóch językach. Nie zawsze jednak zajęcia wyglądają w ten sposób. W niektórych przedszkolach językowych nauczyciel języka obcego pojawia się codziennie tylko na określony czas, w którym to bawi się z dziećmi, ucząc je obcych wyrażeń.

Wiele przedszkoli językowych poza nauką drugiego języka, oferuje także lekcje trzeciego. Zwykle odbywają się one dwa – trzy razy w tygodniu i trwają zdecydowanie krócej. Nauka kilku języków równocześnie to dla dziecka świetna zabawa, ponieważ może nie tylko poznać obce słówka, ale także zapoznać się nową kulturą i zwyczajami.

Zalety przedszkoli językowych

Przedszkole językowe Warszawa ma wiele zalet. Oprócz rzeczy oczywistej, jaką jest nauka języka obcego, możemy poruszyć wiele innych kwestii. Po pierwsze w przedszkolu językowym Twoje dziecko rozwija aparat mowy. Poznawanie obcych słówek i konieczność ich poprawnego wymówienia sprawia, że mimowolnie ćwiczone są wszystkie mięśnie twarzy. Dzięki temu przedszkolak uczy się mówić wyraźnie również w ojczystym języku.

Przedszkole językowe daje możliwość poznania wielu osób z różnych zakątków świata. Dzięki zróżnicowaniu grup Twoje dziecko może szybko zauważyć, że świat, w którym żyje, nie jest jednolity. Być może będzie miało kolegów o innym kolorze skóry lub z innymi zwyczajami. To wszystko sprawi,  że w przyszłości Twoje dziecko nie będzie zaskoczone poznaniem osób z innych krajów i będzie potrafiło zaakceptować ich inność bez problemów.

Jak wybrać przedszkole językowe?

Dobre przedszkole językowe to nie tylko wiele lekcji języków obcych. Odpowiednia placówka powinna oferować także wiele innych zajęć, które mogą zainteresować Twoje dziecko, jak chociażby rytmika czy gimnastyka. Takie przedszkole powinno także oferować opiekę psychologa oraz logopedy.

Wybierając przedszkole językowe, warto udać się na rozmowę z dyrekcją, a także z nauczycielami, również tymi, odpowiedzialnymi za języki obce. Nie bój się zadawać pytań!  Sprawdź kwalifikacje osób, które będą opiekowały się Twoim dzieckiem. Zwróć także uwagę na podręczniki, pomoce naukowe i zabawki.

 

One Reply to “Przedszkole językowe – czy warto posłać dziecko do międzynarodowej placówki?”

  1. Ciężko powiedzieć, można spróbować, ale nie wiem czy to do końca taki dobry pomysł, na tak małe dziecko, aczkolwiek może lepiej przyswoi. Bardziej zależy mi na tym, by dziecko dobrze czuło się w przedszkolu, dlatego podsyłam moje do Wesołych Siódemek w Kato, bo tam ma dzieci z sąsiedztwa, które już zna i wiem, że dobrze czuje się w tym właśnie miejscu :).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *