Najlepsze strony internetowe stworzone dla restauracji

strona www dla restauracji

Odwiedzając lokal, pierwszą rzeczą, na którą zwracasz uwagę, jest nie tylko jego wystrój i atmosfera, ale także sposób podania potraw. Podobnie wygląda sytuacja, kiedy potencjalni goście odwiedzają stronę WWW stworzoną dla restauracji. Czy nawigacja po witrynie jest łatwa i intuicyjna? Czy można znaleźć na niej wszystkie niezbędne informacje? Czy znajduje się na niej galeria zdjęć, na których przedstawiono serwowane dania? Każdy szczegół jest istotny, dlatego też warto poświęcić odrobinę czasu, aby podejrzeć działania profesjonalistów, którzy zdobyli sukces i mogą pochwalić się setkami gości dziennie. Jak się okazuje – stworzenie strony WWW dla restauracji wcale nie jest takie proste. Na szczęście w internecie znajdziesz dziesiątki przykładów idealnie zaprojektowanych witryn. Spokojnie, nie musisz ich teraz wyszukiwać. Zebraliśmy dla Ciebie w jednym miejscu najlepsze z nich. Zobacz, jak robią to specjaliści, i zainspiruj się, a Twoja witryna z pewnością spełni oczekiwania gości.

Strona WWW dla restauracji z systemem zamówień online na przykładzie Pizza Hut

Choć wielu smakoszy może stwierdzić, że Pizza Hut nie jest typową restauracją, a siecią Fast Food, to jednak jej strona zasługuje na uwagę. Pierwszą kwestią, która rzuca się internautom w oczy po załadowaniu witryny, jest system zamówień online. Co prawda nie każdy lokal może sobie na to pozwolić, jednak te znajdujące się w dużych miastach powinny rozważyć taką możliwość. Strona WWW dla restauracji Pizza Hut umożliwia zamówienie posiłków z dostawą do domu lub na wynos, dodatkowo pozwala użytkownikom sieci znaleźć lokal znajdujący się w pobliżu ich miejsca zamieszkania. Na portalu nie zabrakło również panelu klienta, w którym zalogowani internauci mogą zapisać swój adres, zbierać punkty i wymieniać je na nagrody. Całość dopełnia apetyczna pizza w tle, która jest popisowym daniem lokalu.

Strona WWW dla restauracji – intuicyjna nawigacja na przykładzie PAPU

Strony internetowe zaprojektowane dla restauracji powinny umożliwiać użytkownikowi łatwą i intuicyjną nawigację. Za przykład bardzo dobrze zbudowanej witryny możemy uznać tę należącą do restauracji PAPU w Warszawie. Pierwsze, co widzisz po jej załadowaniu, to przejrzysty pasek menu, w którym możesz znaleźć najważniejsze informacje – kartę dań, galerię, informacje o zespole oraz kontakt. Co ciekawe, lokal zdecydował się umieścić wszystko na jednej stronie, jednak wystarczy kliknąć na interesującą Cię zakładkę, np. menu, abyś został automatycznie przeniesiony do tej konkretnej części.

Responsywna strona WWW dla restauracji na przykładzie Weranda Caffe

Weranda Caffe, będąca częścią sieci Weranda Family, posiada w pełni responsywną witrynę. Co to oznacza? Otwórz stronę WWW stworzoną dla tej restauracji na tablecie, telefonie, a następnie na komputerze. Możesz zauważyć, że na każdym urządzeniu witryna zostaje dopasowana do jego rozmiarów. Na tych mniejszych menu zostało schowane w bocznym tzw. hamburger menu, czyli w małej ikonie. Po kliknięciu rozwija się lista wszystkich podstron. W przypadku laptopów pasek menu obejmuje górną część witryny. Spróbuj jednak zmniejszyć rozmiar okna przeglądarki. Co widzisz? Witryna zmienia się wraz z jego szerokością. To właśnie responsywność. Strony internetowe dla restauracji powinny wyglądać równie idealnie na telefonie komórkowym, co na komputerze. Nie wiesz przecież, na jakim urządzeniu potencjalny gość będzie przeglądać Twoją witrynę.

Strona internetowa dla restauracji powinna być przede wszystkim atrakcyjna dla potencjalnych gości. Jej stworzenie warto powierzyć specjalistom, którzy nie tylko mają odpowiednie doświadczenie w programowaniu, ale także na bieżąco śledzą trendy w branży gastronomicznej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *