Wybierz balustrady balkonowe do Twojego domu

balustrady balkonowe

Wydawać by się mogło, że nie ma nic prostszego niż wybór odpowiedniej balustrady balkonowej. Tymczasem okazuje się, że podczas planowania wymiany barierek na balkonie, musimy zwrócić uwagę na wiele czynników, które mogą wpłynąć na ostateczny efekt remontu. Obecnie na rynku odnaleźć można tak wiele różnych wzorów czy wielkości balustrad balkonowych, że niejedną osobę przyprawiło to o zawrót głowy. Sprawdź, jak dokonać właściwego wyboru!

Balustrada balkonowa zgodna z kształtami i wymiarami

Jeśli chcemy wymienić balustradę balkonową, musimy przede wszystkim zwrócić uwagę na rozmiar naszego balkonu. Oczywiście tradycyjne, prostokątne powierzchnie nie sprawiają większych problemów. Kłopot pojawia się, gdy nasz balkon ma kształt litery C i U. W tym przypadku musimy dokładnie przyjrzeć się wybranej balustradzie – powinna być ona odpowiednio wygięta, by idealnie pasowała do balkonu. Wbrew pozorom nie jest to proste, jednak prawdziwi specjaliści bez problemu podołają temu zadaniu.

Wymiary balkonu także mają znaczenie. Chodzi tu przede wszystkim o to, gdzie dokładnie chcielibyśmy umieścić naszą balustradę. Ma to ogromne znaczenie w przypadku małych balkonów – im bliżej krawędzi zamontujemy naszą barierkę, tym więcej powierzchni zyskamy. Oczywiście w tej kwestii musimy się też kierować zdrowym rozsądkiem, a o zdanie warto zapytać doświadczonych specjalistów, jak np. z firmy SPAWZEN z Wrocławia – balustrady Wrocław.

Balustrady balkonowe – styl i szyk

Bez względu na to, czy mieszkasz w kamienicy, czy też masz własny dom – wybierając nowe balustrady balkonowe, musisz dopasować je do stylu całego budynku lub barierek Twoich sąsiadów. Jeśli nie weźmiesz pod uwagę tego czynnika, Twój balkon może wyglądać po prostu komicznie. Do drewnianego domku nad jeziorem z pewnością nie pasują ciężkie, metalowe balustrady balkonowe, podobnie jak drewniane barierki w eleganckim, nowoczesnym domu. Właśnie dlatego musisz wziąć pod uwagę styl całego budynku, by wybrać najlepszą balustradę balkonową.

Wybierając nową balustradę, zwróć także uwagę na jej wysokość. Zbyt niska barierka może stanowić niebezpieczeństwo dla Twoich pociech, natomiast zbyt wysoka często nie wygląda elegancki. Jeśli posiadasz zwierzęta, koniecznie zamontuj balustradę, którą będziesz mógł odpowiednio zabezpieczyć. Zwróć szczególną uwagę na rozstaw poszczególnych szczebli.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *