Terapia małżeńska Warszawa – nie korzystać, korzystać i gdzie?

terapia małżeńska

Podjęcie decyzji o poddaniu się terapii małżeńskiej nie należy do najłatwiejszych, choć to często jedyna droga do uratowania związku. Nie zawsze jednak spotkanie ze specjalistą jest najlepszym pomysłem. Czasem może dodatkowo pogorszyć już i tak złe relacje. Kiedy zdecydować się na terapię małżeńską i dokąd się udać? Poznaj odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.

Terapii małżeńskiej mówimy „nie”

Terapia małżeńska czy związkowa nie zawsze jest najlepszym pomysłem. Oczywiście spotkanie ze specjalistą często może pomóc Wam przywrócić równowagę w związku, jednak czasem zdarza się, że terapia lub sama propozycja uczestniczenia w niej spotka się z ogromnym sprzeciwem ze strony jednego z małżonków – czasem nie okazanym wprost. Jeśli w Twoim związku tylko jedna osoba stara się naprawić zniszczoną relację, a druga pozostaje obojętna – lepiej zrezygnować z pomysłu terapii małżeńskiej. Będzie ona bowiem kolejnym okazaniem zainteresowania i przytłaczaniem partnera, a nic tak nie irytuje ludzi, jak stawianie ich w sytuacji, w której nie chcą być. Zazwyczaj w takim przypadku współmałżonek po prostu nie godzi się na podjęcie terapii. Jeśli jednak mimo wszystko uda Ci się namówić partnera na wizytę u terapeuty, spotkanie nie przyniesie żadnych efektów, bowiem sukces terapii tkwi w dobrej woli obu stron. W takim przypadku lepiej zdecydować się na indywidualne spotkanie ze specjalistą. Czasem najlepszym rozwiązaniem jest nieinformowanie partnera o rozpoczętych konsultacjach i stopniowe wypracowywanie zmian we własnym zachowaniu, które mogą przynieść znaczne korzyści.

Terapii małżeńskiej mówimy „tak”

Terapia małżeńska (związkowa) dobrze sprawdzi się wówczas, gdy zarówno Ty, jak i Twój partner chcecie pracować nad poprawą relacji w Waszym związku. Dopiero wówczas będziecie w stanie skutecznie wypracowywać rozwiązanie problemów, które negatywnie wpływają na Waszą relację. Bardzo często głównym kłopotem par jest komunikacja. Wspólnie o wiele łatwiej będzie Wam pokonać tę przeszkodę.

Wybierając miejsce, do którego udacie się na terapię małżeńską, warto dokładnie przyjrzeć się doświadczeniu pracujących w nim terapeutów. Postaw na placówkę, specjalizującą się w terapii par. W Warszawie możesz wybrać Warszawską Grupę Psychologiczną. Psychologowie z WGP mają ogromne doświadczenie w terapii małżeńskiej i z pewnością pomogą rozwiązać Twój kłopot.

One Reply to “Terapia małżeńska Warszawa – nie korzystać, korzystać i gdzie?”

  1. Zgadzam się, że w obliczu sprzeciwu partnera wobec pójścia na terapię warto rozpocząć pracę indywidualną. Warto jednak, aby osoba, która ją prowadzi miała w perspektywie nie tylko indywidualny cel pacjenta, ale też dobro związku. Wówczas często zdarza się, że partner dołącza do terapii pary widząc nadzieję na rozwiązanie kryzysu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *