Szklana aranżacja biur – przezroczyste ścianki działkowe pod lupą

aranżacja biur

Projektowanie biur to proces, w którego trakcie należy uwzględnić nie tylko wymagania przestrzenne. Tego typu powierzchnie powinny zostać zaplanowane w taki sposób, aby móc zwiększyć efektywność pracowników, ułatwić przepływ informacji i wykorzystać każdy cenny metr kwadratowy. W świecie aranżacji wnętrz pojawił się nowy trend – szklane ścianki działkowe. W artykule przyjrzymy się ich zaletom i wadom, i sprawdzimy, czy warto uwzględnić je podczas projektowania przestrzeni biurowych.

Szklane ścianki działowe w aranżacji nowoczesnych wnętrz biurowych

Szklane ścianki działkowe to rozwiązanie dedykowane przede wszystkim nowoczesnym wnętrzom, w których nie brakuje otwartych przestrzeni, połączeń neutralnych kolorów z metalowymi dodatkami i nowinek technologicznych. Modernistyczny styl, który pokochano za innowacyjność, stawia na ergonomiczne rozwiązania, swobodę i, co najważniejsze, wygodę pracy. Wydaje się oczywiste, że designerskie połączenia powinny zostać dopełnione szklanymi elementami, które dodatkowo optycznie powiększą przestrzeń i podniosą codzienny komfort pracy. Ich wykorzystanie jest znakomitym nawiązaniem do idei open space przy jednoczesnym wyodrębnieniu najważniejszych pomieszczeń, np. gabinetu prezesa firmy, korporacyjnej kuchni czy sali konferencyjnej.

Zalety szklanych elementów działowych

Decydując się na uwzględnienie szklanych ścianek działkowych w trakcie projektowania biur, zapewniasz sobie optyczne powiększenie przestrzeni! Dzięki temu nawet najmniejsze wnętrza zyskają odrobinę przestronności. Co więcej, wspomniane rozwiązanie gwarantuje, że pomieszczenia będą pełne naturalnego światła, które jest o wiele bardziej przyjazne dla ludzkich oczu, niż to emitowane przez żarówki. Nie możemy również zapomnieć, że szklane elementy w biurze są tworzone zgodnie ze specyfiką i wymaganiami danej przestrzeni. W efekcie możesz dowolnie dostosowywać ich rozmiar czy grubość oraz umieścić na nich logo swojej firmy.

Aranżacja biur w szklanym wydaniu została doceniona przez wiele przedsiębiorstw, w tym również tych międzynarodowych. Wśród nich nie zabrakło popularnej w Polsce firmy ubezpieczeniowej Aviva czy słynnego warszawskiego biurowca Q22.

Wady projektowania biur z dodatkiem szklanej ścianki działowej

Szklane ścianki działowe, podobnie jak i inne rozwiązania, nie są wolne od wad. Jedną z nich są problemy z utrzymaniem elementów w czystości. Dziesiątki osób, które codziennie odwiedzają biuro, pozostawiają na nich ślady palców, a czasami i te bardziej widoczne zabrudzenia. Jednak nie powinno Cię to powstrzymać przed wypróbowaniem tego rozwiązania w swojej przestrzeni! Szkło jest bardzo łatwe w myciu, wystarczy woda i ręcznik papierowy, aby po chwili znów wyglądało idealnie. Wykorzystanie go w trakcie aranżacji biur powoduje również brak jakiejkolwiek prywatności. Każdy może zobaczyć, czym się obecnie znajdujesz i z jakim klientem prowadzisz negocjacje. Oczywiście, istnieją sposoby, dzięki którym uniemożliwisz innym podglądanie, np. tradycyjne żaluzje czy rolety. Jednak ich montaż powinien zostać przeprowadzony wyłącznie we wnętrzach z oknami. W przeciwnym razie będziesz musiał korzystać ze sztucznego i męczącego dla oczu światła.

W trakcie projektowania biur warto kierować się przede wszystkim komfortem pracy całego zespołu. Niektórzy nie będą czuli się swobodnie w przestrzeniach, w których są narażeni na wzrok pozostałych pracowników, podczas gdy inni stwierdzą, że szklane ścianki działowe są idealnym rozwiązaniem. Najlepszym sposobem na aranżację firmowych pomieszczeń jest skorzystanie z pomocy profesjonalistów, którzy zadbają o każdy szczegół i przygotują dla Ciebie projekt idealnie dopasowany do potrzeb Twojego biura.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *