Wnętrze restauracji idealnej

wnętrze restauracji

Mówi się, że dobrą restaurację tworzą ludzie i oczywiście jest to prawda. Warto jednak pamiętać, że nie tylko dobra kuchnia oraz świetna obsługa wpływają na gastronomiczny sukces. Dużą rolę odgrywa także wnętrze. Restauracja musi być funkcjonalna i oczywiście wygodna zarówno dla pracowników, jak i odwiedzających ją gości. Dobra atmosfera oraz odpowiedni wystrój w połączeniu z wyśmienitą kuchnią to recepta na doskonały lokal gastronomiczny. Zobacz, jak urządzić restaurację i unikaj najpopularniejszych błędów.

Restauracja, do której chętnie wrócisz

Planujesz remont własnej restauracji? Jej projektowanie najlepiej powierzyć doświadczonej firmie, która właściwie wszystko zrobi za Ciebie. Oczywiście stworzenie dobrego projektu opiera się na ścisłej współpracy, więc mimo wszystko Ty również musisz mieć to pod kontrolą. Aranżując wnętrze restauracji koniecznie, pomyśl o tym, jak czują się Twoi goście. Zaplanuj odpowiednią liczbę stolików w taki sposób, by odwiedzające Cię osoby nie siedziały zbyt blisko siebie i nie przeszkadzały sobie w rozmowie. Pamiętaj, że restauracja to miejsce intymne, w którym każdy chce spędzić czas w spokoju.
Dobrze zaprojektowane wnętrze uwzględnia nie tylko wygodę gości, lecz także pracowników. Musisz wziąć pod uwagę kierunek poruszania się obsługi sali i zadbać o odpowiednio szerokie przejścia. Również przemieszczanie się pomiędzy kuchnią a stolikami gości nie może nastręczać trudności. Zrezygnuj z wszelkiego rodzaju schodków, a zamiast tradycyjnych drzwi zastosuj te wahadłowe, niczym w saloonach z westernów.

Najczęstsze błędy w aranżacji restauracji

Niektóre wnętrza restauracji nie zachęcają do tego, by spędzać w knajpie długie godziny, delektując się przy tym wyśmienitymi daniami. Choćby obsługa pracowała najlepiej na świecie, niewygodne krzesła czy brak intymności mogą skutkować tym, że Twoi goście nigdy do Ciebie nie wrócą. Zły dobór mebli to jeden z najczęściej popełnianych błędów. Nie ma nic gorszego niż krzesła, z których zsuwamy się w trakcie siedzenia. Zbyt małe stoliki również utrudniają spożywanie posiłku. Stałe przestawianie talerzy, dodatków czy ozdób może przysporzyć wiele trudności. Wreszcie wysokość stołów i krzeseł – to również wpływa na wygodę jedzenia. Zbyt niskie lub zbyt wysokie stoły w stosunku do krzeseł mogą sprawić, że goście więcej nie odwiedzą Twojej restauracji.
Innym popularnym błędem w aranżacji wnętrz gastronomicznych jest oświetlenie. Zbyt jaskrawe światło może sprawić, że goście nie będą czuli się komfortowo w Twojej restauracji. Z drugiej strony niedostateczne oświetlenie również nie jest dobre – goście muszą widzieć siebie nawzajem, ale też to, co zostało im podane oraz wszystko, co napisano w menu. W restauracjach należy też unikać zimnego światła punktowego, które może sprawić, że Twoje potrawy nabiorą nieapetycznych, niebiesko-zielonych barw.
Hałas to również kłopot, z którym boryka się wiele lokali gastronomicznych. Nie chodzi tylko o tłumienie rozmów między gośćmi, lecz także o niwelowanie wszelkich odgłosów z kuchni. To szczególnie ważne na etapie projektowania wnętrza restauracji. Żaden z gości bowiem nie chce słuchać wymian zdań na kuchni – nie zawsze grzecznych. Rozmowy między pracownikami powinny być jak najbardziej wytłumione, a o to zadba zespół doświadczonych projektantów.

Projektowanie wnętrz gastronomicznych z profesjonalistami

Accordi Group to profesjonalna firma, zajmująca się między innymi projektowaniem i remontami wnętrz restauracji. W swoim portfolio ma wiele ciekawych realizacji w różnych pomieszczeniach komercyjnych. Accordi świadczy usługi z zakresu fit-out w całej Polsce. Oznacza to, że jeśli chcesz zmienić aranżację swojego wnętrza, możesz zlecić to właśnie tej firmie, a oni zajmą się dosłownie wszystkim – od stworzenia projektu, przez prace remontowe, instalacje sanitarne i elektryczne, po wykończenie lokalu. Nie musisz zlecać poszczególnych prac różnym wykonawcom – w Accordi zrobią to za Ciebie. Już dziś zaplanuj remont swojej restauracji!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *